صفحه اصلی / اخبار سایت / معرفی سامانه نیما

معرفی سامانه نیما

دکتر یاسر هشترخانی مدیر مؤوسسه حقوقی عدالت رهیاب و تحلیگر مسائل حقوق بین‌الملل در یادداشتی برای معرفی سامانه نیما می‌نویسد: سامانه ارزی نیما این سامانه (سامانه نیما) برای سیاست گذاران مدیریت بازار ارز را فراهم نموده و همچنین برای متقاضیان ارز امکان فعالیت‌های روشن و دقیق را محیا کرده است. در صورتی بازرگان‌ها می‌خواهند سفارش‌های غیربانکی‌شان را ثبت کنند باید به سامانه جامع تجارت مراجعه نمایند.

سامانه نیما توسط بانک مرکزی راه اندازی شده است تا هر گونه فعالیت در جهت تامین ارز و سفارش‌های غیر بانکی به راحتی انجام گردد.با توجه به هماهنگی و همکاری های که بین وزارت صنعت معدن و تجارت و بانک مرکزی وجود داشته است، بازرگان ها می توانند به سامانه جامع تجارت مراجعه نمایند و در صورتی درخواستی در جهت تامین ارز ثبت سفارشات غیربانکی دارند، انجام بدهند. این داده ها و اطلاعات ها به شکل سیستمی به سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی ) انتقال داده خواهد شد و جواب های صرافی ها نیز برای بازرگانان قابل مشاهده است و در نتیجه آنها می توانند برای خرید ارز اقدامات لازم را انجام بدهند.

در مرحله اول، درخواست برای ارزهای یورو و یوآن قابل انجام بوده و در مرحله‌های بعدی نیز می‌توانند برای دیگر ارزها نیز درخواست های خود را ثبت نماید. در سامانه نیما این امکان محیا شده که صرافی‌ها بتوانند درخواست‌های متقاضیان ارز را ببینند. در این سامانه راهنمای کاملی وجود داشته است که کاربران می‌توانند برای استفاده از آن اقدام به مطالعه راهنما نمایند.

صرافی ها اگر به پایگاه اطلاع رسانی سنا مراجعه نمایند و منوی نیما را انتخاب کنند می توانند درخواست‌ها و پیشنهادهای خرید را مشاهده نمایند و در نتیجه برای تامین ارز متقاضی ها اقدام نمایند.

در باره hashtarkhani

همچنین بررسی کنید

با هنرهای رزمی؛ بیشتر آشنا شوید

دکتر یاسر هشترخانی؛ رئیس کمیته حقوقی و قضایی پرشین فایت جمهوری اسلامی ایران، درباره ورزش‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *