صفحه اصلی / مسائل اجتماعی / خدمات دندانپزشکی در سوئد

خدمات دندانپزشکی در سوئد

#سوئد
#خدمات_دندانپزشکی_در_سوئد

? خدمات دندانپزشکی در سوئد ?

از آغاز سال ۲۰۱۹ استفاده از خدمات دندانپزشکی برای همه افراد تا ۲۳ سال کاملا #رایگان شده و کلیه مخارج آن را بیمه دولتی پرداخت می کند.

? مالیات جدید «پابلیک سرویس»

از یکم ژانویه ۲۰۱۹ همه افراد بالای ۱۸ سالی که در آمد دارند، چه تلویزیون داشته باشند و چه نداشته باشند و چه به برنامه های تلویزیون پابلیک سرویس را نگاه کنند و چه نگاه نکنند، موظف به پرداخت مالیات جدید تلویزیون خواهند بود. «مالیات تلویزیون» اجباری جدید برای خانواده ها همچنین بمراتب گرانتر از «عوارض تلویزیون» دل بخواهی قبلی است. – همه افراد بالای ۱۸ سال دارای درآمد موظف به پرداخت آن هستند. به عبارت دیگر هر چهار عضو یک خانواده چهار نفره متشکل از پدر و مادر و دو فرزند بالای ۱۸ سال که در آمد دارند مجبور به پرداخت این مالیات خواهند شد. مبلغ این مالیات جدید ۱ درصد از درآمد سالانه فرد تا یک سقف مشخص خواهد بود. این سقف در سال ۲۰۱۹ برای هر فرد و سال ۱۳۰۰ کرون است. افراد دارای درآمد پایین تر از ۱۳۶۰۰ کرون در ماه مالیات کمتری را پرداخت خواهند نمود.یک خانواده دو نفره ۲۶۰۰ کرون در سال «مالیات پابلیک سرویس» پرداخت خواهد نمود. همزمان شرکت های از پرداخت این مالیات جدید معاف می شوند.

? حذف «روز کارنس» از حقوق بیماری

تاکنون زمانی که بیمار می شدید روز اول بیماری تحت عنوان «روز کارنس» پولی به شما پرداخت نمی شد. از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ «روز کارنس» حذف می شود و کارفرما بجای آن ۲۰ درصد از میانگین درآمد یک هفته را از شما تحت عنوان «کسری کارنس» کم می کند. سیستم جدید جهت محاسبه حقوق بیماری به نفع افرادی است که مشاغل شیفت با ساعات کاری متغیر و روزهای کاری بلند دارند. قانون جدید تغییری برای افرادی که دارای کارهای با زمان کار ثابت ۸ ساعت در روز بصورت دوشنبه تا جمعه هستند ایجاد نمی کند اما به نفع افرادی است که دارای مشاغل با شیف های کاری بلند هستند.

? تنگ تر شدن حلقه ممنوعیت بر دور گردن سیگاری ها

حلقه به دور گردن سیگاری ها که با دود سیگار خود هوای محیط را آلوده می کنند تنگ تر می شود. از روز یکم ژوئیه ۲۰۱۹ کشیدن سیگار در رستوران های سرباز و کنار خیابان، محل بازی کودکان، ایستگاه های اتوبوس، سکوی انتظار و سوار و پیاده شدن قطار، تاسیسات ورزشی و ورودی اماکن عمومی و همه دیگر مکان های خارج از ساختمان بکلی ممنوع خواهد شد. این ممنوعیت شامل همه انواع سیگارهای الکترونیک نیز می شود. همزمان، فروختن سیگار و انفیه (اسنوس) از روز یکم ژوئیه ۲۰۱۹ منوط به دارا بودن یک مجوز ویژه خواهد شد. همچنین از روز ۲۰ مه ۲۰۱۹ همه محصولات دخانی موظف به دارا بودن برچسب امنیتی قابل ردیابی خواهند بود.

? حمایت بیشتر از فرهنگ و زبان های اقلیت های جامعه

از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ حمایت قانون از فرهنگ و زبان اقلیت های جامعه تشدید می شود. بر اساس قوانین جدید همه کمون ها و استانداری های کشور قانونا موظف به برنامه ریزی و دارا بودن هدف مشخص در رباطه با فعالیت های خود برای حمایت از فرهنگ و زبان اقلیت ها خواهند بود.

⁣? مالیات کمتر برای افرادی که کار می کنند

از روز یکم ژانویه ۲۰۱۹ مالیات برای همه افرادی که کار می کنند کاهش می یابد. این کاهش مالیات برای فردی دارای ۳۰ هزار کرون حقوق ماهیانه به معنی ۲۱۰کرون بیشتر در ماه خواهد بود. افراد دارای حقوق زیر ۳۰ هزار کرون بهره زیادی از این کاهش مالیاتی نخواهند برد.

این قانون بطور غیر مستقیم کمکی به مهاجرینی نیز خواهد بود که بصورت کاری به سوئد آمده اند و کارفرمایان متخلف در طی ماه ها از پرداخت مالیات و عوارض قانونی مربوط به آنها به اداره مالیات شانه خالی میکردند.

⁣? تضمین خواندن، نوشتن و حساب کردن

از روز یکم ژوئيه ۲۰۱۹ قانون جدیدی تحت عنوان «تضمین خواندن، نوشتن و حساب کردن» در کودکستان ها و مدارس ابتدایی به مرحله اجرا گذاشته می شود که بر اساس آن آموزگاران موظف خواهند بود که از سنین بسیار پایین دانش آموران نیازمند به کمک بیشتر در این زمینه ها را شناسایی نموده و کمک های لازم را در اختیار این دسته از کودکان قرار دهند.

در باره hashtarkhani

همچنین بررسی کنید

حقوق زنان در قانون اساسی ج.ا.ا

حقوق زنان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به تدوین دکتر یاسر هشترخانی؛ خانواده واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *