صفحه اصلی / مسائل اجتماعی / تغییر درک آمریکا از ریسک در عراق 

تغییر درک آمریکا از ریسک در عراق 

? توئیت‌های منتخب نفتی: تغییر درک آمریکا از ریسک در عراق 

 

? میثم شریفی- ‌‏بازگشت Bank of Kunlun ( کونلون بانک چین ) به معاملات دلاری شروع شکست تحریم ها امریکا بر علیه ایران توسط چین است ، عدم همکاری این بانک با ایران رفرنس بخش بزرگی از تحلیگرانی بود که تصور میکردند امریکا قادر است صادرات نفت ایران را به صفر نزدیک کند.

 

? حمیدرضا شکوهی- ‏آمار دقیقی از ‎صادرات نفت ایران ندیده ام اما کاهش چشمگیر آن انکارناپذیر است. بودجه امسال بر مبنای صادرات یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز بسته شده و این یعنی با قیمت ثابت، اگر صادرات نفت ایران به نیم میلیون بشکه برسد باید منتظر ‎کسری بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی باشیم.

 

? رضا وثوقی (خبرنگار نفت) – ‏اقاي فريد ذكريا يك كتاب خوبي دارند به نام جهانِ پساآمريكايي،به فارسي هم ترجمه شده،آنجا شرح داده كه جهان تغيير كرده و قدرتهايي غيرآمريكا برآمده اند،حالا توئيت زده آمريكا در موضوع ايران تنهاست.يعني اعراب و اسرائيل و كانادا و…را هيچ فرض كرده!بهتر است آن كتاب را بازنويسي كند.

 

? هانیه موحد(خبرنگار نفت)  – ‏صحبتِ امروز جناب ‎خدری، نماینده مجلس: ‎زنگنه مرد میدان جنگ و تحریم نیست و درخواست ‎استیضاح وی را امضا می‌کنم.همین نماینده، ٢ماه پیش: بی تردید زنگنه برگ برنده دوران ‎تحریم‌ است و تخریبش بنفع کشور نیست.بعدها در تاریخ ثبت میشه که ‎ ثبات نظر از مشخصه های نمایندگان ‎مجلس دهم بود ؛)

 

? رویا خالقی (خبرنگار نفت)- ‏مسکو از یکسو تحریم نفت ایران را محکوم واز مشتریان می خواهدبه خرید نفت از ایران ادامه دهند و از سوی دیگر به آمریکا برای افزایش تولید نفت چراغ سبز نشان می دهد.در آخرین گزارش EIA آمده عربستان،امارات، کویت و روسیه به منظور جبران کمبود عرضه، تولید نفتشان را افزایش می دهند. ‎#سیاست_روسی

 

? سارا وخشوری( کارشناس نفت و گاز) -اگر بازار باور کند که ایران در پشت این عملیات‌های اخیر بوده و احتمال وقوع حوادثی در همین ابعاد و یا بزرگتر وجود داشته باشد، قیمتهای نفت حتی می‌تواند بیشتر افزایش پیدا کند.

 

?میریام مالک(خبرنگار حوزه عراق)  -این درک ایالات متحده از به خطر افتادن منافع خود در عراق است که تغییر کرده است، نه خود ریسک ذاتی آن، و این باعث تغییر ناگهانی در روزهای اخیر شده است.

 

? حامد طالبی(خبرنگار اصولگرا)- ‏عربستان در سالهای اخیر بندر ینبع در ساحل دریای سرخ را به عنوان جایگزینی برای صادرات نفت خود، در صورت بی‌ثباتی در تنگه هرمز توسعه داده بود اما ‎انصارالله یمن با پهپادهای خود آن را منهدم کرد

 

? امید شکوری( کارشناس نفت و گاز)- ‏رییس شرکت ‎توتال  فرانسه امروز در شورای آتلانتیک گفت ایران شانش زیادی برای تبدیل شدن به یکی از صادرکنندگان عمده  ‎LNG در آینده ندارد .چرا که مصرف داخلی بالاست ایران می تواند پس از حل مشکلات موجود  به برخی همسایگان در آینده گاز صادر کند.

در باره hashtarkhani

همچنین بررسی کنید

حقوق زنان در قانون اساسی ج.ا.ا

حقوق زنان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به تدوین دکتر یاسر هشترخانی؛ خانواده واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *