صفحه اصلی / مسائل نفتی کشور / افشای اطلاعات یک معامله نفتی توسط رسانه ملی!

افشای اطلاعات یک معامله نفتی توسط رسانه ملی!

افشای اطلاعات یک معامله نفتی توسط رسانه ملی!

?نفت خبر – در برنامه صبحگاهی امروز شبکه سه سیما، مجری این شبکه در اقدامی عجیب اطلاعات جامعی در مورد کشتی نفتکش سالینا که در حال دور زدن تحریم‌ نفتی بود را منتشر کرد. اطلاعاتی مانند مبدأ بارگیری، حجم محموله، مقصد آن در چین و مسیر دور زدن تحریم‌های نفتی را به صورت جامع همراه با تصاویر و اطلاعات دقیق اعلام کرد!

?مجری شبکه سه در این رابطه می‌گوید با توجه به تخمین‌هایی که از روی تصاویر ماهواره‌ای زده شده، می‌توان گفت که این نفتکش محموله یک میلیون بشکه‌ای را تحویل چینی‌ها داده است.

?وی با نشان دادن تصاویر هوایی از محل خرید نفت و همچنین تصویر یک نفتکش به نام سالینا تمام اطلاعات مربوط به یک معامله نفتی را افشا کرد.

?این در حالی است که با توجه به اعمال تحریم‌های ایالات‌متحده علیه ایران، مقامات کشور بر محرمانه نگه داشتن اطلاعات فروش نفت تأکید می‌کنند تا مبادا طرف آمریکایی متوجه مسیر دور زدن تحریم‌ها شود جلوی راه‌های فروش نفت را بگیرد.

?اطلاعات مربوط به مشتریان نفتی کشورها، اطلاعاتی محرمانه به حساب می‌آید و تلویزیون رسمی کشور نباید هویت خریدار نفت تحریمی‌اش را منتشر کند تا ریسک خرید را برای مشتری‌های خود بالا ببرد.

?سؤال اینجاست که چرا باید چنین اطلاعاتی در یک برنامه صبحگاهی منتشر شود و چه ارتباطی با موضوع این برنامه دارد؟ آیا هیچ نهاد نظارتی روی موضوعات منتشر شده در صدا و سیما کنترل ندارد؟ بدون شک تفاوت چندانی میان حامیان تحریم‌ها و منتشرکنندگان این اطلاعات محرمانه وجود ندارد.

?از سوی دیگر، با وجود افزایش موج انتقادها در مورد انتشار این اطلاعات از صدا و سیما، روابط عمومی این شبکه بجای عذرخواهی، همچنان پای حرف‌های خود ایستاده و با آوردن عذر بدتر از گناه، اعلام کرده که این اطلاعات توسط رسانه آمریکایی فایننشال تایمز منتشر شده و این برنامه فقط به بازنشر این اطلاعات پرداخته است!

در باره hashtarkhani

همچنین بررسی کنید

سربرگ پتروشیمی، تضمینی برای دریافت فاینانس

روزی که سربرگ پتروشیمی، تضمینی برای دریافت فاینانس بود!   یاسر هشترخانی کارشناس حوزه نفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *