صفحه اصلی / مسائل اجتماعی / افزایش حق التحریر

افزایش حق التحریر

اطلاعیه روابط عمومی کانون سردفتران ودفتریاران درخصوص افزایش حق التحریر:

دراجرای ماده ۵۴ قانون دفاتر اسناد رسمی وکانون سردفتران ودفتریاران در مهر ماه سال ۱۳۹۷ کارگروه تعیین تعرفه حق التحریر دفاتر اسناد رسمی در کانون سردفتران ودفتریاران تشکیل شد.

کارگروه تعیین تعرفه حق التحریر با حضور اعضای هیات مدیره و همکاران صاحب نظر در این حوزه درجلسات متعدد کارشناسی موضوع تدوین و پیشنهاد حق التحریر جدید را در دستور کار قرار داده و النهایه و قبل از اتمام سال ۱۳۹۷ پیشنهاد کارگروه، جهت بررسی وتصویب، تقدیم هیات مدیره شد.

در ادامه نیز هیات مدیره وقت کانون سردفتران و دفتریاران با انجام بررسی پیشنهاد کارگروه تعیین حق التحریر و تطبیق آن با آخرین شرایط اقتصادی و با اعمال نظرات وارده از استانها، مبادرت به ارسال تعرفه حق التحریر پیشنهادی خود به سازمان ثبت اسناد واملاک نمود و مراحل بررسی موضوع در سازمان ثبت اسناد املاک کشور آغاز شد که موضوع به صورت مستمر از جانب مسوولان کانون سردفتران ودفتریاران پیگیری می گردید.

در جلسات کارشناسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز هم شرایط اقتصادی کشور در نظر گرفته می شد و هم به شرایط دشوار حاکم بر دفاتر اسنادرسمی چه از باب افزایش هزینه ها و چه از نظر کاهش درآمدها توجه می شد.

از طرفی دیگر، هم زمانی افزایش تعرفه حق التحریر دفاتر اسناد رسمی با بررسی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی و افزایش صلاحیت دفاتر اسناد ‌رسمی لازم می نمود تا بررسی های بیشتری در سازمان ثبت اسناد واملاک صورت پذیرد که البته این، مانع پیگیری مسوولان کانون نمی شد و حتی یکی از موضوعات مطرح شده در دیدار اعضای شورای عالی کانون ها با ریاست محترم سازمان ثبت اسناد واملاک کشور ، بحث افزایش حق التحریر دفاتر اسناد رسمی بود.

النهایه به نظر می رسد با توجه به اتمام جلسات کارشناسی موضوع در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به زودی شاهد ابلاغ تعرفه های حق التحریر دفاتر اسناد رسمی باشیم.

در باره hashtarkhani

همچنین بررسی کنید

حقوق زنان در قانون اساسی ج.ا.ا

حقوق زنان در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به تدوین دکتر یاسر هشترخانی؛ خانواده واحد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *